Wesele i pogrzeb. Co nam pozostało z dawnych obrzędów?

Obyczaj. „Jego złamanie jest jednoznaczne z naruszeniem normy społecznej i może spotkać się z dezaprobatą, a nawet potępieniem […] i wieloma różnymi nieformalnymi sankcjami społecznymi.” Tak definiuje go Barbara Ogrodowska.
Dziś jesteśmy świadkami jednoczesnej globalizacji, ale też chęci powrotu do tradycji ludowych. Czy w takiej sytuacji, w nowych społecznościach wiejskich, jest jeszcze miejsce na wydarzenie znacznie ważniejsze rangą niż obyczaj?
Oglądaj pod linkiem: https://www.facebook.com/events/1600406376826467

Zapraszamy na debatę o weselu i pogrzebie, czyli o tym, co nam zostało z dawnych obrzędów rozmawiać będą:
Katarzyna Dorota – autorka projektu Urban Magia, którego celem jest przywracanie dawnych znaczeń i symboli dla współczesności. Tegoroczna stypendystka MKiDN z projektem Przymiarki weselne. Twórczyni słowiańskich lalek mocy, pająków, organizatorka warsztatów śpiewu.Paweł Grochocki – śpiewak pogrzebowy, psychotanatolog i śpiewoterapeuta. W 2015 roku w ramach stypendium MKiDN realizował projekt Już idę do grobu – tradycyjne pieśni pogrzebowe. W 2016 roku zajął II miejsce w kategorii solista podczas Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie. W 2017 roku w duecie Grochocki_Odorowicz zdobył Grand Prix XX Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”.

Poprowadzi Katarzyna Chodoń – folklorystka, śpiewaczka, dyplomowana choreografka polskich tańców tradycyjnych. Prowadzi warsztaty śpiewu i tańca. Współpracuje z instytucjami kulturalnymi przy projektach związanych z edukacją regionalną (Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Mały Kolberg , MCK “Sokół” w Nowym Sączu.
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.