Smaczna podróż przez Roztocze Wschodnie

Smaczna podróż przez Roztocze Wschodnie

Współczesne, modne trendy kulinarne nie muszą opierać się na egzotycznych daniach i składnikach. Okazuje się, że to co najlepsze, najzdrowsze i najbardziej ekologiczne mamy na wyciągnięcie ręki. Kuchnia regionalna Roztocza Wschodniego wykorzystuje naturalne składniki, zioła, rośliny pospolite, produkty lokalne.

Nie jest ona niestety wystarczająco dobrze rozpowszechniona i znana. Widzimy, że kuchnia regionalna Roztocza Wsch. ma duży potencjał, by stać się wyjątkowym i istotnym elementem kultury kulinarnej tej części kraju, a także ważnym fenomenem kulturalnym, interesującym dla mieszkańców regionu jak i turystów. Planujemy organizację cyklu warsztatów dla seniorów (dla wymiany wiedzy o dawnych tradycjach kulinarnych i usystematyzowania jej) oraz licealistów a także członkiń sąsiedzkich KGW (dla rozpowszechnienia wiedzy). W ten sposób będziemy łączyć, aktywizować i integrować pokolenia.

Ważnym elementem projektu będzie też atrakcyjnie zrealizowany kurs online i promocja kuchni regionalnej w Instagramie, dzięki czemu dotrzemy do szerokiego grona odbiorców w całej Polsce. Zrobimy to korzystając z potencjału naszego zespołu – osób młodych z aktualną wiedzą o korzystaniu z nowoczesnych środków promocji i komunikacji oraz doświadczonych znawczyń kulinariów. Jednocześnie cały zespół projektowy (rolniczki, mieszkańcy wsi) są zakorzenieni w lokalnej społeczności.